Zasady współpracy z Safety Assessorem

Aby zapewnić jak najlepszy przebieg współpracy oraz wysoką jakość usług, proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Obowiązki – rejestracja kosmetyków

Każdy Producent kosmetyków jest zobowiązany do przestrzegania przepisów krajowych oraz unijnych dotyczących produkcji i wprowadzania kosmetyków na rynek. Moim zadaniem, jako Safety Assessora, jest pomóc Państwu w dostosowaniu się do obowiązującego prawa. Wspólnie dopełniamy formalności, bez niepotrzebnego stresu.

Wszystkie usługi wykonuję na podstawie otrzymanych od Państwa dokumentów. Wszystkie otrzymane od Państwa informacje są poufne i wykorzystywane jedynie do realizacji zlecenia.

Rejestracja kosmetyków, krok po kroku:

  1. Wypełnij formularz kosmetyku dostępny na stronie. Wypełniony formularz dla każdego kosmetyku jest niezbędny do określenia rodzaju kosmetyku oraz wyceny zlecenia. Jeśli masz jakikolwiek problem z wypełnieniem formularza, zadzwoń 🙂
  2. Wyślij wypełniony formularz na maila: kontakt@safetyassessor.pl. Otrzymasz informację zwrotną, jakie czynności należy wykonać, aby zarejestrować dany kosmetyk oraz wycenę tej usługi.
  3. Następnie zbierz i wyślij mailem wszystkie wymagane dokumenty.
  4. Po wysłaniu kompletu dokumentów oraz poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, otrzymasz fakturę do opłacenia. Opłacenie faktury jest momentem rozpoczęcia współpracy. Rozpoczynamy rejestrację kosmetyku. Od tego momentu, nie ma już możliwości zmiany składu, użytych surowców, opakowań ani zmian nazwy/rodzaju zgłaszanego produktu. Jeżeli chcesz dokonać zmiany, może się to wiązać z dodatkową opłatą.
  5. W zależności od rodzaju usług oraz ilości zgłaszanych produktów, czas realizacji zlecenia może się różnić. O przewidywanym czasie realizacji zostaniesz poinformowana/y mailowo. Standardowy czas realizacji:
    • raporty oceny bezpieczeństwa kosmetyku – od 1 do 3 tygodni
    • badania stabilności i kompatybilności z opakowaniem produktów bezwodnych – ok 6 tygodni
    • wykonanie analizy składu, ocena poprawności etykiety, zgłoszenie do CPNP – ok 1 tygodnia
  6. Po wykonaniu zlecenia, otrzymasz mailowo poszczególne dokumenty uprawniające do wprowadzenia kosmetyków na rynek. Pliki te, wraz z dokumentacją do surowców i produkcji, przechowuj w sposób umożliwiający kontrolę przez uprawnione organy.
  7. Cały proces – rejestracja kosmetyków – może trwać od kilku dni, do nawet 4 miesięcy, zależnie od tego, na jakim etapie obecnie jesteś. Uwzględnij to w swoich planach sprzedażowych.
  8. Czasem może się zdarzyć, że Twój kosmetyk nie spełni wymagań prawnych dotyczących stabilności lub bezpieczeństwa. W takim wypadku, zaproponuję Ci możliwe poprawki, jakie możesz nanieść, by rozwiązać ten problem.

Badania kosmetyków:

W zależności od rodzaju kosmetyku, wymagane są różne badania. Standardowo, każdy kosmetyk wymaga zbadania stabilności i kompatybilności z opakowaniem. Dodatkowo, może być konieczne wykonanie testu konserwacji, badania mikrobiologicznego, badań dermatologicznych i innych. Wypełnij formularz kosmetyku dostępny na stronie. Na podstawie przesłanego formularza, otrzymasz informacje, jakie badania są niezbędne dla danego produktu.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń 🙂

+48 797063301

kontakt@safetyassessor.pl